Social_facebook_box_blue

Sensei Michele Quaranta

Dzięki wieloletniej współpracy sensei Waldemara Giersza z shihanem Masatomi Ikeda, sensei Michele Quaranta 3 razy w ciągu roku odwiedza Polskę - od 2000 roku prowadzi cykliczne staże w Toruniu, a od roku 2008 także w Trójmieście.

PIŁKARZ, TRENER FUTBOLU I MISTRZ AIKIDO

Szczupły pan, o posiwiałych już skroniach, prawie zawsze z lekkim uśmiechem na twarzy. Gdy towarzyszył shihanowi Masatomi Ikeda na prowadzonych przez niego stażach, wielu uczestników zajęć zaczynało brać udział w nieformalnych zawodach polegających na tym, komu pierwszemu uda się wypowiedzieć ceremonialne onegai shimasu i zaprosić go do ćwiczenia. Sensei Michele Quaranta jest uznawany wśród uczniów Shihana Ikedy za jego pierwszego asystenta. Jest wzorem dokładności technicznej aikido reprezentowanego w szkole Ikeda Dojo.

Z pochodzenia Włoch, z wyboru obywatel Szwajcarii, obecnie mieszkający w Pradze. Z wykształcenia ekonomista, jednak to sport stał się jego życiową pasją i zawodem. Profesjonalnie zajmował się futbolem, był zawodnikiem pierwszoligowej drużyny FC Nordstern, a następnie trenerem piłkarskim.

W 1974 roku przyszedł po raz pierwszy do Dojo shihana M.Ikeda i od tamtego czasu nie wyobraża sobie życia bez aikido. Jest obecnie posiadaczem stopnia 6 Dan Hombu Dojo. Prowadzi cykliczne staże i szkoły aikido w Czechach, Chorwacji, Egipcie, Luksemburgu, Rosji, Słowenii, Słowacji, Szwajcarii, we Włoszech, w Turcji i w Polsce.

Sensei Michele Quaranta wzorem swojego mistrza shihana M.Ikeda propaguje także dyscyplinę o ponad 800-letniej tradycji zwaną Hojo, która pochodzi z szkoły Kashima Shinden Jiki Shinkage Ryu. W dyscyplinie tej kata są wykonywane w parach, przy użyciu specjalnego drewnianego miecza, a ćwiczenie ich daje efekty szczególnie w wypracowaniu harmonii ruchów i oddechu, a przez to wpływa niewątpliwie na rozwój Ki adepta aikido.