Social_facebook_box_blue

Aktualności

Letnia Szkoła Aikido Chełmno 2011

Toruń | Dodano 22 Sierpień 2011, 18:35, Michał

Wszystko co dobre kiedyś się kończy... Mamy za sobą 10 dni letniej szkoły aikido. Grupa zapaleńców poświęciła swój czas i pod okiem sensei Waldemara Giersza intensywnie spędzała swój urlop, wakacje itp. na tatami i boisku szkolnym.

Jak zwykle były dzieci dzielnie ćwiczące aikido, którymi w tym roku zajmowała się 5-tka senseiów (pięciu wspaniałych Krzysztof, Leszek, Sławek, Tomek i Michał). Między treningami  aikidzieciaki młodsze, miały zajęcia  z trzema "muszkieterami" Pawłem, Radkiem i Sławkiem. Młodzieży jak co roku stróżowała mistrzyni Ryba.

Intensywny dzień każdego aikidoki rozpoczynały poranne kije. Pobudka skoro świt, by rozpocząć bój z aikijo i hojo. Od 7:00 do 8:30 -  trening w zależności do stopnia zaawansowania. W tym roku udało się grupie zaawansowanej osiągnąć poziom lata w hojo... Po śniadaniu krótka przerwa i powrót na matę aż do obiadu. Po obiedzie jo kata, aikiken i trening na macie.

Letnia szkoła aikido tym rózni się od innych tego typu imprez , że wieczorem, nie bacząc na zmęcznie trenuje się aikido. Szlifuje się programy, pracę z bronią itp. Oczywiście są to zajęcia nie obowiązkowe. Do tego granie w siatkę, "mafię" ... i pora spać.

Można jeszcze wiele pisać, ile się przez te dni nauczyliśmy, ile było atrakcji... to co warto jednak świadzczy o spędzonym czasie to często zadawane  pytanie: Kiedy następna szkoła aikido, czemu dopiero za rok ...? 

 Do zobaczenia wkrótce na tatami przy oakzji stażu z M.Q. :) Michał